Acai berry, owoc palmy brazylijskiej w dietetyce

Jedne z najnowszych odkryć w suplementacji diety, które przybyło do nas zza Oceanu, to brazylijskie owoce palmy – Acai, czyli jagody palmy brazylijskiej, znane od stuleci przez Indian, poznane w USA a obecnie odkrywane w Europie przez dietetyków. Owoce podsiadają niemal wszystko, czego potrzeba organizmowi – Witaminy B1 , B2 , B3 , Witaminę C , Witaminę E , białko, potas, Fosfor , Wapń , dobre kwasy tłuszczowe takie jak Omega 6 , Omega 9. Należy wspomnieć , iż Acai jest  owocem palmy pochodzącym z  puszczy amazońskiej, który posiada pożądane  właściwości wspomagające proces odchudzania. Acai – jagoda tej Rośliny przyspiesza metabolizm, reguluje procesy trawienne, hamuje nasz apetyt oraz przyczynia się do większego spalania tkanki tłuszczowej.

(…) Zawierają tyle substancji odżywczych, biokatalizatorów, witamin, minerałów i … kto wie czego jeszcze, że świat dietetyki, odżywek i suplementów niemal zatrząsł się w posadach

Owoce acai zawierają również cenne przeciwutleniacze zwalczające wolne rodniki, które uszkadzają nasze komórki, co zmniejsza ich aktywność i przyspiesza procesy starzenia się. Przeciwutleniacze zwane inaczej antyoksydantami, przyczyniają się też do poprawy pracy układu naczyniowo-sercowego oraz wspomagają tym samym naszą cyrkulację krwi. Jak porównać Acai do naszych jagód? Ciężko zestawić te dwa owoce, można ewentualnie acai porównać do aronii. która jednak nie jest tak dobrze zbadana.

Jak doszło do odkrycia jagód dla nowoczesnego świata?

Doktor Alexander Schauss specjalista od zdrowego żywienia i dietetyki, a przede wszystkim znany na całym świecie botanik, odkrył te jagody w trakcie jednej ze swoich wypraw. Odkrycie zaowocowało niemal natychmiastowo podjętymi badaniami. W efekcie okazało się, że jagody Acai są prawdziwą bombą witaminową. Zawierają tyle substancji odżywczych, biokatalizatorów, witamin, minerałów i … kto wie czego jeszcze, że świat dietetyki, odżywek i suplementów niemal zatrząsł się w posadach. Na podstawie badań doktor Schauss napisał książkę o właściwościach Acai Berry i tak zaczęła się przygoda z jagodą. Znajdziemy ją w wielu skutecznych suplementach diety.

3 Responses to Acai berry, owoc palmy brazylijskiej w dietetyce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *