Uncategorized

Mrozy – już po mrozach, a jednak biegówki?

Zima nie kojarzy się z porą odpowiednią na uprawianie biegania. Krótki dzień, niska temperatura, panujące niesprzyjające warunki atmosferyczne (opady śniegu, silny wiatr) oraz trudności spowodowane oblodzeniem i zaśnieżeniem naszych traktów biegowych wszystkie razem i każdy z osobna nie zachęca do wyjścia na odbycie naszego treningu. Czytaj dalej

Cykle, mężczyźni i kobiety

Słowotwórstwo i wyobraźnia pisarzy nie zna granic.. Oby jeszcze to byli pisarze, a nie gryzmolący mitomani albo poszczególny grafoman. Do rzeczy. Ostatnio w mailingu otrzymałem taki elaborat: Czytaj dalej

Na co zwracać uwagę kupując suplementy diety

Kupując  suplementy diety częściej sprawdzamy skład danego specyfiku, stosunkowo rzadko zwracamy uwagę na jakość surowca, z którego wyprodukowano dany środek, oraz końcową jakość wyrobu.
Przecież to wszystko są środki zażywane doustnie, czyli  po prostu je jemy. Zwracamy przecież uwagę na  jakość pożywienia : marchewki, aby była nie pryskana, chleba, wybieramy ten bez spulchniaczy i polepszaczy.  A przecież  odżywki  też są zróżnicowane pod względem jakościowym.

Weźmy przykładowo amerykańskie suplementy firmy Natrol, które nie są bynajmniej tanie. Jednak zestawiając je , na przykład odżywkę zawierającą kwasy tłuszczowe Omega-3 , z innymi wyrobami, co można powiedzieć.

Ryby, nawet zimnowodne, pływają w coraz brudniejszych akwenach. Czyszczenie molekularne surowca, w wyniku którego pozbywa się metali ciężkich jest odpowiedzią firmy na zanieczyszczenie oleju rybiego.

–  Firma prowadzi badania suplementów tylko i wyłącznie na ludziach.

To wszystko musi kosztować.

Czytaj dalej

Witaj na blogu

Witaj na moim blogu, który jest też twoim blogiem. Tematyka zdrowotna będzie poszerzania, chciałbym pisać o odchudzaniu, diecie, minerałach i witaminach, nowych tendencjach w dietetyce.